وظایف یک حسابدار خوب چیست؟

وظایف یک حسابدار خوب چیست؟

در این دوره با به وجود آمدن فروشگاه ها و کارخانه های بزرگ و گسترش کسب و کار ها نیاز به یک یا چند حسابدار در تمامی شرکت ها و فروشگاه ها احساس می شود.

در این مطلب می خواهیم به شرح تعدادی از وظایف یک حسابدار خوب برای شما کاربران و مخاطبان بپردازیم.

ویژگی های یک حسابدار

اولین و مهمترین وظیفه ی یک حسابدار خوب ثبت اطلاعات و فعالیت های مالی هر شرکت یا فروشگاه یا کارخانه با بالاترین دقت ممکن و بدون کوچک ترین اشتباهی می باشد که برای این کار می تواند از نرم افزار های حسابداری استفاده کند که موجب بالا رفتن نظم و سرعت در کار می شود و همچنین اگر مشکل کوچکی به خاطر بی دقتی مانند اشتباه وارد کردن اعداد و ارقام پیش بیاید به راحتی قابل رفع شدن است.

دومین وظیفه ی مهم یک حسابدار طبقه بندی و دسته بندی و نظم دهی به اطلاعات و اسناد و حساب های بانکی و مشتریان می باشد به طوری که دسترسی به تمامی اطلاعات و اسناد در هر زمان و هر لحظه آسان و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود، همچنین دسته بندی اطلاعات کارمندان و محاسبه ی دستمزد و حقوق ماهیانه و ارائه ی فیش حقوقی به آنها از وظایف حسابدار است که حسابدار می تواند تمامی این موارد را با سرعت و دقت بسیار بالا به کمک نرم افزار های حسابداری انجام دهد.

از دیگر وظایف یک حسابدار خوب تهیه یک گزارش دقیق از سود و زیان شرکت و مقدار کالا های ورودی و خروجی بر اساس اطلاعات و فعالیت مالی شرکت می باشد همچنین یک حسابدار خوب می تواند با تهیه نمودار و جدول این اطلاعات و گزارش ها را به طور محسوس تری ارائه نماید که باعث می شود تا مدیر شرکت تصمیمات بهتری در روند کار بگیرد. حسابداران می توانند با استفاده از نرم افزار های حسابداری به راحتی و با کلیک بر روی چند دکمه به تهیه ی گزارش ها و نمودار ها بپردازند.

وظیفه ی دیگر یک حسابدار خوب تهیه خلاصه ای از وضعیت دریافتی ها و پرداختی ها، بدهی ها و طلب ها و …. و ارائه ی آن به مدیر شرکت می باشد.

ما نرم افزار های فرامحاسب را به شما حسابداران و کاربران محترم پیشنهاد می کنیم چرا که نرم افزار های این شرکت با امکانات فراوان و ویژگی های زیاد و بسیار عالی مناسب برای تمامی کسب و کار ها مانند فروشگاه ها، کارخانه هاو شرکت ها می باشد.

اشتراک گذاری این پست

Comment (1)

  • حسابداری صنعتی چیست؟ - فرامحاسب پاسخ

    […] هزینه های تمام شده ی محصولات و تولیدات، یکی از شاخه های رشته ی حسابداری و مدیریت حسابداری می باشد که بیشتر مربوط به کارخانجات […]

    آوریل 6, 2017 در 2:00 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *