صندوق مکانیزه فروش فرامحاسب

صندوق مکانیزه فروش چیست و چه مزیت هایی دارد؟

صندوق مکانیزه فروش (POS) یک سیستم حسابداری فروش کامپیوتری می باشد که با استفاده از نرم افزار های حسابداری فروشگاهی و در مدل های مختلف عرضه می شوند و برای ثبت و ذخیره اطلاعات خرید و فروش و هزینه ها و نگهداری کالا های موجود در انبار کارخانه های تولیدی و یا فروشگاه های مختلف مانند فروشگاه های قطعات اتومبیل، مصالح ساختمانی، تاسیسات ساختمانی و … به کار می روند.

صندوق مکانیزه فروش (POS)

مزیت های استفاده از صندوق مکانیزه فروش چیست؟

امروزه با روی کار آمدن این صندوق های مکانیزه فروش و همه گیرشدن استفاده از این صندوق ها دیگر نیازی به استفاده از فاکتور های دست نویس قدیمی و حساب و کتاب های طولانی و زمان بر مخصوصا برای فروشگاه های بزرگ نمی باشد و این فاکتور های فروش به صورت الکترونیکی توسط صندوق مکانیزه فروش صادر می شوند. همچنین این صندوق های مکانیزه فروش با رابط کاربری آسان و و زیبای خود قابل استفاده توسط تمامی کاربران با سطح سواد متوسط به بالا می باشند.

یکی از مزیت های دیگر استفاده از صندوق مکانیزه فروش که مهمترین آن نیز به شمار می رود معافیت مالیاتی درآمد تا سقف 12 میلیون تومان به شرط نصب و استفاده از صندوق مکانیزه فروش می باشد که توضیحات بیشتر در ادامه ی مطلب آمده است.

دعوت سازمان امور مالیاتی کشور از اصناف به استفاده از نرم افزار حسابداری فروشگاهی یا صندوق مکانیزه فروش.

در آخر با توجه به اینکه استفاده از سامانه صندوق مکانیزه فروش در شفاف کردن مبادلات و معاملات تجاری و رونق اقتصادی کشور چه قدر اهمیت دارد، سازمان امور مالیاتی کشور از اصناف به صورت مرحله ای برای استفاده از صندوق مکانیزه فروش دعوت به عمل آورده است که بر اساس این فراخوان این اصناف از ابتدای سال 94 مکلف به نصب، راه اندازی و استفاده از صندوق مکانیزه فروش می باشند و در غیر این صورت از معافیت مالیاتی سالانه محروم می شوند.

جهت انجام فرایند اداری ثبت سامانه فروشگاهی، بعد از خرید و نصب ، فاکتور فروش و فرم اعلام نصب صندوق مکانیزه فروش را که میتوانید از این قسمت دانلود نمایید ، از شرکتی که خرید انجام داده اید ، دریافت نمایید و پس از ارائه به اتحادیه صنفی مربوطه ، به حوزه مالیاتی مودی ارائه دهید .

ضمنا جهت بهره مندی از تخفیف مالیاتی نصب صندوق مکانیزه حتما می بایست ، سال دریافت پروانه کسب واحد صنفی با سال نصب و ثبت نام سامانه فروشگاهی همسان باشد .

شرکت دانش رهاورد ایرانیان (فرامحاسب) با ارائه نرم افزار های حسابداری مختلف چه برای سیستم های کامپیوتری و چه برای صندوق های مکانیزه فروش، با امکانات بسیار زیاد و قیمت بسیار مناسبی که دارد، مناسب برای شما مدیران فروشگاه هایی است که می خواهید از مزیت های گوناگون و بسیار صندوق مکانیزه فروش و نرم افزار حسابداری فروشگاهی با استفاده از یک نرم افزار حسابداری کاملا مناسب و با امکانات بالا و رابط کاربری بسیار ساده و زیبا بهره ببرید.

برای تهیه و بهره بردن از این صندوق های مکانیزه می توانید به این لینک مراجعه کنید.

 

Share this post

Comment (1)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *